My se staráme o Vaše sítě, Vy se staráte o své zákazníky.

Lubrikanty

Lubrikanty Polywater® jsou chemické látky, které významným způsobem snižují koeficient tření při zatahování nebo zafukování kabelů do kabelovodů nebo chrániček. Tento fakt by neměl být podceňován, protože bez použití lubrikantů nebo při použití nevhodných materiálů může dojít k poškození kabelového pláště a k výraznému omezení zatahované délky trasy. Toto zvyšuje pracnost a snižuje efektivitu práce. Proto doporučujeme vždy používat lubrikanty, které jsou výslovně určeny pro zatahování či zafukování kabelů, mikrokabelů a mikrotrubiček.

Lubrikanty k zatahování

Díky široké škále nejrůznějších typů lubrikantů POLYWATER lze navrhnout optimální řešení pro zatahování kabelů v jakémkoli prostředí. Tyto lubrikanty jsou používány v různých instalačních a atmosférických podmínkách, k dispozici jsou i zimní verze pro použití při teplotách až -30°C ( označení písmenem W – winter). Lubrikanty jsou zdravotně nezávadné a jsou kompatibilní se všemi typy kabelových plášťů.

Lubrikanty pro zafukování

Tyto lubrikanty jsou již dnes nedílnou součástí každé instalace při použití technologie zafukování. K dispozici je i zimní verze pro použití při nižších teplotách.

Lubrikanty pro zafukování

Pro zatahování kabelů s „nehořlavými“ plášti (LSOH, LSZH) jsou určeny lubrikanty typu LZ. Tyto lubrikanty vytvářejí tenkou vrstvu lubrikačního filmu, který si zachovává své vlastnosti i po dobu několika měsíců. Doporučujeme používat všude tam, kde jsou zvýšené požadavky na bezpečnost při požáru (rezidenční i komerční prostory, jaderné instalace, petrochemický a olejářský průmysl atd.). Lubrikanty svým chemickým složením nepoškozují pláště kabelů a zachovávají jejich původní vlastnosti.

Čisticí prostředek Polywater® přípravek na mytí solárních panelů

Je speciálně vyvinutý přípravek pro čištění všech typů solárních panelů, který zabraňuje poškození hliníkových rámečků a montážních zařízení oxidací nebo obroušením. Většina běžných přípravků používaných pro mytí automobilů nebo oken je vyvinuta jako zásadité a podporující oxidaci, tudíž vyžadují oplach deionizovanou vodou pro efektivní mytí bez zbytkových částek (skvrn na povrchu). Znečištění solárního panelu způsobuje pokles jeho výkonu o 12 % a více, a proto by se měl čistit minimálně dvakrát do roka. Pravidelné čištění a údržba panelů maximalizuje výkon systému a životnost.

Čisticí prostředky pro kabely, optická vlákny a konektory

Jsou určeny pro elektrotechnická a telekomunikační zařízení, konektory, kabely a optická vlákna. Podle konkrétního použití lze zvolit prostředky vodivé či nevodivé a s různým stupněm hořlavosti.