My se staráme o Vaše sítě, Vy se staráte o své zákazníky.

Kontakty

Obchodní manažer – Čechy

Ing. Zdeněk Záruba
Tel.: 725 951 664
E-mail: zzaruba@sitel.cz

Obchodní manažer – Morava

Radek Musil
Tel.: 602 661 928
E-mail: rmusil@sitel.cz

Obchodní manažer – Morava

Vladimír Vlček
Tel.: 602 367 396
E-mail: vvlcek@sitel.cz

Ke stažení

Konstrukce samovulkanizační spojky

NITTO je ochranná spojka metalických telekomunikačních kabelů, jejíž konstrukce využívá jako hlavní prvek samovulkanizační plenu J57GO. Plena je určena pro mechanickou a korozní ochranu předmětů, které se ukládají do země. Vyznačuje se dokonalou odolností proti vodě, vysokou přilnavostí i k objektům velmi nepravidelných tvarů, snadnou manipulací a přizpůsobením se různým podmínkám.

Struktura pleny:

  • černá EPT-butyl kaučuková nosná vrstva (EPT – ethylene propylen termopolymer)
  • hnědá petrolatum-butyl kaučuková samolepicí vrstva
  • bílá krycí folie

Práce s tímto typem spojky má bezesporu své výhody. Pro montáž nejsou potřeba žádné speciální nástroje a zdroje tepla, které jsou nutné při instalaci tepelně smršťovacích spojek. U této spojky postačí jen nůž nebo nůžky, plena se instaluje mechanicky za studena. Vytvořená spojka je vhodná jak pro přímé, tak i odbočné spojení libovolného počtu kabelů. Technologie je bezeztrátová, je možné vytvořit spojku libovolné velikosti s libovolným počtem odbočení na všech typech telekomunikačních kabelů a s libovolným pláštěm.

Spojka je vhodná jak pro přímou instalaci do země, tak pro použití v nadzemní síti (např. závěsné kabely). Vzhledem k tomu, že se jedná o samovulkanizační proces bez nutnosti ohřevu, lze tento typ spojky použít i v prostorách se zvýšeným nebezpečím možnosti zemních plynů nebo výbuchu.

Spojky NITTO byly testovány Technickým a zkušebním ústavem telekomunikací a pošt Praha a splňují požadavky technické způsobilosti k začlenění do jednotné telekomunikační sítě České republiky.